Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Dotacje dla samorządów, webinar z ekspertami

Dotacje dla samorządów, webinar z ekspertami

Weź udział w webinarze i dowiedz się jak skorzystać z programu Cyberbezpieczny Samorząd!

W ramach programu Cyberbezpieczny Samorząd można pozyskać do 850 tys. zł dofinansowania. Zapraszamy do udziału webinarze, który w całości poświęcimy na omówienie tej rządowej kampanii.

Webinar poprowadzą Michał Mizgalski, Audytor ds. Bezpieczeństwa IT oraz Piotr Wojtasik, Certyfikowany Inżynier Axence.

Wspólnie z ekspertami przyjrzymy się dokładnie wszystkim kwestiom formalnym, doradzimy jak przygotować obowiązkowy audyt bezpieczeństwa, a także odpowiemy na fundamentalne pytanie: „Na co trzeba, a na co można wydać przyznane środki?”.

Informacje o projekcie:

Do 30 września samorządy mogą składać wnioski o finansowanie w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd, w związku z którym mogą otrzymać od 200 do 850 tys. zł na poprawę cyberbezpieczeństwa – w wymiarze organizacyjnym, kompetencyjnym i technicznym.

Projekt pozwala samorządom na całościowe sfinansowanie wydatków związanych ze wzmocnieniem ochrony i edukację pracowników z zakresu cyberbezpieczeństwa.
W te założenia idealnie wpisują się rozwiązania Axence:

  • w obszarze kompetencyjnym: platforma Axence SecureTeam®, jako realizacja punktu „dostęp do platform szkoleniowych, budujących świadomość cyberzagrożeń i sposobów ochrony dla pracowników JST”,

  • w obszarze technicznym: Axence nVision®, jako realizacja punktów „zakup, wdrożenie i utrzymanie systemów w tym oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa” oraz „monitorowania bezpieczeństwa(…), zarządzanie zasobami IT i aktywami podlegającymi ochronie”.

W ramach projektu samorządy są zobligowane do przeprowadzenia audytu wdrożonego systemu zarządzania bezpieczeństwem. O tym, jak przeprowadzić i zrealizować audyt oraz jak spełnić wymogi projektu w poszczególnych obszarach kompetencyjnych będziemy opowiadać na dedykowanym webinarze, który zorganizujemy 10 sierpnia 2023 r., o godzinie 11:00.

Projekt „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowany jest przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) w partnerstwie z NASK Państwowym Instytutem Badawczym.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na webinar.